zum anfang der seite
 
Produkty > Odvodnenie plochých striech > Bodové odvodnenie
Vysoko výkonné vpusty pre ploché strechy
Vpust_plocha_strecha_-_obr
Vpust_plocha_strecha_-_detail
Dvojdielny vpust
flachda1
Prehľad systému
Vpust_plocha_strecha_-_nastavec_1 Vpust_plocha_strecha_-_nastavec_2
Nadstavec pre odvodnenie parkovacích podlaží Nastavec pre intenzívne osadzovanie zelene

Pre odvod dažďovej vody zo strešných plôch, parkovacích podlaží alebo terás sa inštalujú vpusty určené pre ploché strechy. Tieto vpusty zachytávajú zrážky a odvádzajú ich do pripojeného odpadového potrubia. V týchto oblastiach sa používajú vpusty bez pachového uzáveru s prírubou s tlakovým tesnením.

Spoločnosť ACO ponúka pre tento účel stavebnicový systém skládajúci sa z vpustov s priemerom odtoku DN70, DN100, DN125 a DN150, a to v jedno alebo dvojdielnom prevedení vrátane príslušenstva pre rôzne konštrukcie plochých striech, zelených striech a parkovacích podlaží. Stavebné diely sú s výnimkou doplnkových dielov pre zelené strechy vyrobené z osvedčeného materiálu – liatiny s lamelovým grafitom podľa normy STN EN 1561.

Oblasť použitia:

  • hladké ploché strechy
  • parkovacie podlažia
  • štrkové strechy
  • trávnaté strechy
  • pochôdzne a pojazdné strechy
  • inverzné strechy

Systémové výhody:

  • variabilný stavebnicový systém pre použitie pri rôznych typoch strešných konštrukcií
  • vpusty pre ploché strechy s vykurovaním
  • teleso vpustu s prírubou s tlakovým tesnením pre pripojenie rôznych izolačných pásov
  • nehorľavé teleso, odolné voči teplote do 400°C bez zmeny mechanických vlastností
  • veľmi dobré spojenie medzi betónom a liatinou aj pri extrémnych teplotných zmenách vďaka približne rovnakému koeficientu tepelnej rozťažnosti
  • vpust s odtokom DN100 je schopný pojať v závislosti na variante vtokového roštu až 15,2 l/s, čím dokonca prekonáva kapacitu potrubia

 


[ Home | Produkty | Servis | Kontakt | ACO v SR | Mapa stránky | Skupina ACO ]

© ACO stavebné prvky s.r.o.
 
Prospekty
Tu nájdete na stiahnutie prospekty vo formáte PDF.

Vpusty pre ploché strechy:
 
PDF