Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Polyfunkčné mestské centrum ZUCKERMANDEL v Bratislave

Dobudovaním štvrte sa vrátil život pod hradné bralo, došlo k rozšíreniu centra mesta a k pešiemu prepojeniu s nábrežnou promenádou. Nezabudnuteľnú atmosféru lokality vytvára prírodný skalný masív, tzv. Skalný nos, ktorý je miestom prvého popisu skalničníka guľkovitého a zároveň aj najjužnejším výbežkom Karpát na území Slovenska. Od Skalného nosa vedie východným smerom náučný chodník, ktorý má dĺžku približne 250 metrov a je venovaný prírodným a historickým hodnotám územia Zuckermandel.

Súčasťou štvrte sú tiež administratívne budovy, stavby určené na bývanie, ale aj pestrá škála obchodíkov a služieb, pričom verejný priestor tvorí viac ako polovicu celkovej plochy územia. Nová mestská štvrť, ktorá sa pýši zelenými strechami, získala za krátku dobu niekoľko slovenských aj zahraničných ocenení. Na 13. ročníku CIJ Awards Slovensko 2017 až štyri ocenenia – Leading Green Building, Best Office, Best Residential a Best Office Lease a Cenu verejnosti časopisu Eurostav VISIO 2020 za rok 2017/2018 za najvýraznejší čin v oblasti udržateľnej architektúry a výstavby. Všetky tri administratívne budovy splnili prísne kritériá zelenej certifikácie podľa štandardu BREEAM EXCELLENT.

  • Developer: J&T REAL ESTATE, a. s.
  • Autori architektonického riešenia: BOUDA MASÁR architekti, s. r. o., A.M. architects, s. r. o.
  • Hlavný zhotoviteľ: STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo, s. r. o.

ACO Produkty:

Galerie