Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Kúpeľne a Wellness centrá

Stále viac staviteľov a architektov sa spolieha na veľkorysý a bezbariérový dizajn kúpeľne. Tento trend môžeme nájsť už v tradičnej kultúre Orientu aj v moderných luxusných kúpeľoch.

Charakteristickými znakmi tejto architektúry sú čisté konštrukcie, vysoko kvalitné materiály a sprchy v úrovni podlahy. Bezbariérové sprchy sú pohodlné, ale aj bezpečné. Nielen preto sú obzvlášť vhodné pre osoby s telesným postihnutím. Podlahové odtokové systémy predstavujú tiež nové estetické a dizajnové možnosti. Ako poskytovateľ komplexného riešenia pre odvodnenie ponúka ACO veľa moderných a dizajnových produktov.

Jednoduchá inštalácia, dômyselný dizajn

Ako časovo náročná a komplikovaná je inštalácia? Zamerajte sa tiež na svoje vlastné špeciálne požiadavky. Zvlášť výhodné je, keď je zvolený výrobok správnej dĺžky a výšky podľa Vašej stavebnej situácie.

Vynikajúci odvodňovacie výkon

Sprchové žlaby ACO také nabízejí velmi dobrý odvodňovací výkon. Už žádné ucpané sprchy a sprchové kouty. Při výběru sprchového žlabu mějte na poaměti požadovanou šířku a kapacitu odtoku.

Čistý dizajn - ľahké čistenie

V kúpeľni je obzvlášť dôležitá maximálna hygiena. Sprchový žľab by mal byť obzvlášť ľahko čistiteľný. Okrem ľahkého prístupu k telu žľabu hrajú dôležitú úlohu aj použité materiály a tvar. V neprístupných rohoch môžu ľahko priľnúť nečistoty. Ide tak o dokonalú pôdu pre množenie baktérií.

Zaoblené tvary a hygienické materiály (ako je nerezová oceľ) charakterizujú kvalitné výrobky.

Odvodnenie ako významný prvok kúpeľne

Kúpeľne a wellness centra slúži pre odpočinok a poskytujú miesto pre relaxáciu. Moderné dizajnové kúpeľne by mali tiež priniesť pocit luxusu. Nezvyčajné odvodnenie môže slúžiť ako absolútny vrchol v týchto oblastiach.

Dizajnové rošty, minimalistické štrbinové žľaby rovnako tak ako zákazkové prevedenie poskytujú každému hotelovej izbe, kúpeľom alebo privátne kúpeľni možnosť prispôsobenia.

Aké sú možnosti odvodnenie?

ACO ShowerDrain E + je našou vlajkovou loďou medzi sprchovými žľabmi.

Žľab je kompletne vyrobený z nerezovej ocele. A to vrátane odtokovej komory, ktorá je pevne zvarená s telom žľabu.

Séria E + je vybavená sekundárny drenážou pre rýchle vysúšanie hydroizolačnej vrstvy. Samozrejmosťou je tiež továrni pripojený izolačné golier, pre bezpečné napojenie.

Integrovaná sekundárne drenáž umožňuje rýchle vysúšanie hydroizolačnej vrstvy aj pri použití obkladov z prírodného kameňa.

Široká paleta roštov z nerezovej ocele a skla spĺňa najvyššie nároky na dizajn.

Sprchové žľaby E + sú k dispozícii s podlahovou alebo stenovou prírubou.

ACO ShowerDrain M + je modulárny variantom v našom portfóliu sprchových žľabov.

Telo žľabu je vyrobené z nerezovej ocele. Odtoková komora je vyrobená z plastu a umožňuje otáčanie o 360 stupňov.

Rad M + disponuje, rovnako ako E +, sekundárne drenážou pre rýchle vysúšanie hydroizolačnej vrstvy. Samozrejmosťou je aj továrni pripojený izolačné golier pre jej bezpečné napojenie.

Moderný vzhľad vzhľad je korunovaný dizajnovými rošty z nerezovej ocele alebo skla.

Sprchové žľaby M + sú k dispozícii s podlahovou alebo stenovou prírubou (golierom).

Sprchový žlab ShowerDrain E+
Sprchový žlab ShowerDrain M+

Hľadáte subtílne riešenie sprchového žľabu? Zapáčilo sa Vám riešenie stenového vtoku? Preferujete klasické prevedenie žľabu alebo hľadáte ekonomicky výhodné riešenie v kvalite ACO? U nás si vyberie každý!

Pozrite sa na kompletný portfólio sprchových žľabov značky ACO ShowerDrain.

Kompletní sortiment ACO ShowerDrain

Prechod medzi podlahou sprchy a kúpeľne

Prechodové lišty ACO ShowerStep sú určené na inštaláciu medzi priestor bezbariérového sprchovacieho kúta a priľahlou podlahu kúpeľne.

ACO ShowerStep poskytuje atraktívny prechod medzi oboma oblasťami a zaisťuje čistý detail. Vyznačuje sa jednoduchou montážou, ktorá šetrí čas. Zároveň chráni aj okraje priľahlé dlažby. Tento prechodový prvok je navrhnutý pre priamu inštaláciu sklenené zásteny.

ACO ShowerStep

Klasické bodové odvodnenie pre kúpeľneACO Easyflow podlahové vpusti

ACO ShowerPoint Easyfow ponúka klasické riešenie odvodnenia sprchy. V naídce je vykonanie s dizajnovým roštom z leštenej nerezovej ocele. Kruhový alebo štvorcový tvar, navyše s možnosťou uzamknutia. Je možné zvoliť i sklenené kryty alebo kryt pre Dláždenú.

Vysoká odtoková kapacita zaručuje dostatočný odvodňovací výkon. A to aj pri použití vysokoprietokových sprchových armatúr.

Aké sú možnosti odvodnenie pre kúpele, wellness a aquaparky?

ACO FlexDrain SD sú sprchové žľaby, sa spádovaným dnom. Sú vyrábané na zákazku podľa individuálnych požiadaviek. Ich najväčšou uplatnenie je v kúpeľoch, wellness centrách, aquaparkoch alebo športových areáloch.

Vďaka spádovanému dnu možno použiť menej výpustí pre dlhšie línie, než by bolo nutné pre štandardné sprchové žľaby. Jedná sa o alternatívu k štrbinovým žľabom 8. Na rozdiel od nich prináša ľahšie možnosť čistenia, vďaka snímateľnému roštu.

ACO FlexDrain SD

ACO štrbinové žľaby 8 sú vyrábané na zákazku podľa individuálnych požiadaviek. Ich najväčšou uplatnenie je v kúpeľoch, wellness centrách, aquaparkoch alebo športových areáloch. Vďaka zákazkovému charakteru výroby je možná veľká variabilita. Možno prispôsobiť dĺžky a vytvoriť rôzne tvary, napr. L, T, U, apod.

Jedná sa o takmer neviditeľné odvodnenie vnútorných priestorov s dostatočnou kapacitou. Vyhovie tak i v náročnom prostredí protišmykových povrchov.

ACO Štěrbinové žlaby 8

Norma ČSN EN 1253-1

Podlahové vpusti a střešní vtoky.

Norma ČSN 75 6760

Vnitřní kanalizace.