Browser not supported

You are using an old browser that we do not support anymore. Please consider using a modern web browser such as Microsoft Edge, Google Chrome or Firefox for the best website experience.

Pivničné svetlíky

Pivnice sa čoraz viac využívajú ako rozšírenie obytného priestoru. Či už chcete používať pivnica ako skladovací alebo obytný priestor, vždy by ste mali myslieť na jeho odvodnenie. Poradíme vám ako spoľahlivo a bezpečne odviesť vodu.

ACO ponúka komplexné riešenia v oblasti riadenia dažďovej vody. Radi Vám pomôžeme s plánovaním a realizáciou odvodnenie v súkromnom, obchodnom i priemyselnom sektore.Voľba správneho pivničného okna

Pivničné okná vytvárajú príjemnejšie priestory a zaisťujú prirodzené osvetlenie pivnice. Pokiaľ chcete obzvlášť svetlý priestor, malo by okno mať čo najväčšiu plochu skla. Osobitnú pozornosť venujte aj termoizolačným vlastnostiam.

Kvalitné pivničné okno je zvukotesné a odolné proti nárazom vetra a dažďa. Aj bezpečnostné detaily môžu zohrávať dôležitú úlohu pri výbere vášho pivničného okna.

V čase významných zmien klímy sa čoraz častejšie vyskytujú silné zrážky. Okná by teda mala byť vodotesná, aby zabezpečila ochranu majetku v suteréne.

Prirodzené svetlo a čerstvý vzduch

Vedľa pivničných okien umožňujú prístup svetla a čerstvého vzduchu i pivničné svetlíky. Podobne, rovnako ako u pivničných okien by ste mali premýšľať o tom, aké požiadavky by mal svetlík spĺňať.

Pokiaľ chcete po svetlíka rolovať, potrebuje obzvlášť pevný a odolný rošt. Existujú ale aj svetlíky, ktoré sú iba pochôdzne.

Rovnako ako pri oknách, tak aj tu hrá dôležitú úlohu tepelná izolácia.

Ak je svetlík zároveň vodotesný, ste na bezpečnom mieste.

Prírodné katastrofy - ako sa vyhnúť vytopeniu?

Z čisto ekonomických dôvodov je kanalizačný systém určený len pre normálne množstvo dažďovej vody. Počas silných zrážok alebo prudkých dažďov je potom systém úplne preťažený. Môže dokonca dôjsť aj k spätnému vzdutiu vody.

Pokiaľ ide o takú situáciu, môže byť veľmi užitočná ochrana proti spätnému vzdutiu. Ochráni váš pivnica pred tým, že odpadová voda prúdi späť a zničí nielen samotný pivnica ale aj všetok majetok.

Môžete si vybrať manuálnu alebo elektrickou spätnú klapku.

Čerstvý vzduch a prirodzené svetlo

Pivničné okno ACO THERM® 3.0 poskytuje optimálnu tepelnú izoláciu a je štandardne trojvrstvové.

Štandardné vyhotovenie, ale aj verzia pre pasívne domy sú vždy odolné proti povodniam alebo vlámaniu a ponúkajú najväčšiu možnú plochu skla.

Pretože sú pivničné svetlíky ACO vyrobené z polypropylénu alebo plastu vždy vystuženého sklenenými vláknami, sú rozmerovo stabilné a majú dlhú životnosť.

Okrem toho sú voliteľne pojazdné alebo pochôdzne. Zaťaženie je cez kotevné miesta rozložené do škrupiny svetlíka.

ACO THERM® Block je k dispozícii pre štandardné a vodotesnú montáž.

Ochrana proti spätnému vzdutiu

Rozsiahla ponuka spätných klapiek ACO poskytuje efektívnu ochranu proti vniknutiu odpadových vôd späť do budovy.

Spätné klapky ACO sa ľahko inštalujú a manipulácia s nimi je veľmi jednoduchá. Sú spoľahlivé, bezpečné a ideálne pre novostavby aj rekonštrukcie.

V závislosti od typu môžu čerpacie zariadenia ACO vyrobené z plastu alebo nerezovej ocele prekonať výškové rozdiely až do 20 m. V závislosti na objeme sú vhodné ako pre jednogeneračný aj viacgeneračné rodinné domy, tak aj pre komerčné a priemyselné budovy.

Čerpacie zariadenia sú určené ako pre šedú, tak i čiernu vodu a môžu byť použité aj za vysokotlakové odlučovače tukov.

Spätné klapky
Čerpacie zariadenia